JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Něco pro tatínky -sportovce, právě vyšel MUSCLE&FITNESS číslo 11/2012

* Také hledáte způsob, jak obnovit svalový růst a zvýšit sílu? Co takhle zkusit trénink celého těla třikrát týdně, postavený na základních cvicích pro hrudník, kvadricepsy a latissimy? Ramena, paže a ostatní menší svaly budou dostatečně zatíženy během tréninku hlavních partií (hrudník, záda, nohy), tudíž v programu nejsou přímo procvičovány.

Součástí tréninku jsou série o velmi vysokém počtu opakování, v částečném rozsahu pohybu, strategické navýšení tréninkového objemu i jednotlivé zdvihy s váhami na úrovní těsně se blížící vašemu maximu. Více v článku pod názvem ŠÍLENÝ TRÉNINK!

  * Tréninky Mr. Olympia. Arnold Schwarzenegger, Lee Haney, Dorian Yates, Ronnie Coleman - jak na svém výkonnostním vrcholu trénovala čtveřice mužů, již se mohou pochlubit největším počtem Sandowových sošek?   * O vítězi 48. ročníku Mr. Olympia se rozhodlo v duelu obhájce loňského prvenství Phila Heatha s exoticky vyhlížejícím Kaiem Greeneem. Na trónu se posléze udržel Heath, jejich souboj však byl nadmíru vyrovnaný. Jak na pódiu Orleans Areny probíhala, pózu za pózou, jejich vzájemná konfrontace? A jak vypadalo všech zbývajících 17 účastníků nejprestižnější kulturistické soutěže planety? Kdo svou formou nejvíce překvapil a kdo naopak zaostal za očekáváními? A jak se v zápolení Olympia 212 Showdown vedlo oběma českým zástupcům - Lukáši Osladilovi (jenž je také na titulce listopadového vydání M&F) a Petru Vanišovi? Dění na Olympia Weekendu 2012 přibližuje rozsáhlá 20stranová reportáže Ľudo Majora, jenž je také autorem fotografií z Las Vegas. Jako reportér české a slovenské edice M&F přihlížel špičkovým zápolením profesionální divize IFBB přímo v dějišti již podvacáté.

Na téma letošního Olympia Weekendu navazuje i trhací poster, na němž figuruje Phil Heath a z druhé strany vítězka Bikini Olympia Nathalia Melo.  

* Využíváte ve svém tréninku také silové cviky? Víte, jak krok za krokem správně provádět discipliny vzpěračského dvojboje - trh a nadhoz?  

* Juraj Višný a Peter Tatarka, legenda československé kulturistiky minulosti a špičkový závodník současnosti. I přes věkový rozdíl 40 let ztělesňují oba podobný ideál bodybuildingu. Shodují se i v jiných aspektech života, co jednoho na druhém zajímá? Odpovědi nabízí dokončení dvojitého interview (1. část vyšla v M&F 10/2012), v němž Višný klade otázky Tatarkovi a Tatarka Višnému. Příležitost k jeho vzniku dalo slavnostní setkání vítězů 12. ročníku DO FORMY S M&F, jehož se oba účastnili jako hosté redakce MUSCLE&FITNESS.  

* Jak uzpůsobit posilovací trénink principům vysoce intenzivního intervalového tréninku a během sedmi týdnů vyrýsovat - bez jakéhokoliv kardia!?  

* In memoriam: Robert Dantlinger. Na bývalého úspěšného reprezentanta Československa v kulturistice, jenž letos ve věku 61 let podlehl leukemii, vzpomínají Josef Švub a Luděk Nosek.  

* Co znamená pravidelné cvičení a sport obecně pro sympatickou Moniku Horváthovou, vítězku kategorie fitness model do 170 cm na M-SR naturálů SANK 2012?  

* Quadzilla aneb jak trénuje přední slovenský kulturista Peter Kováč?  

* Jak trénovala v přípravě na letošní Fitness Olympii, kde dosáhla životního umístění v podobě druhého místa, fitneska Oksana Grišina, původem z Ruska, dlouhodobě pobývající v USA?  

* Jaká je tréninková filozofie Martina Štěpánka, úřadujícího juniorského mistra světa v naturální kulturistice INBA?  

* Zlatá na první pokus. Představujeme Andreu Fiedlerovou, letošní vítězku mistrovství Slovenska SSNKF ve fitness figure.  

* Co doporučují na vytvarování hrudníku profesionální fitnesky Tabitha Klausen-Leandri, Bethany Cisternino a Angelica Nebbia?  

* Jak účinné rozvíjet hmotu horní oblasti zad?  

* Jak rozpoznat a ošetřovat zranění loktů z posilovacího tréninku?  

* Čemu věnovat pozornost při provádění extenzí kvadricepsů na stroji?  

* Co zohlednit při volbě tréninkové strategie, abyste - vzhledem k vašim individuálním danostem - z posilování získali maximální užitek?  

* Jak přijímat dostatek kalorií a bílkovin pro budování svalové hmoty z vegetariánské stravy?  

* Grilovat lze vše! Kromě kuřete a steaků se seznámíte s celým grilovacím arsenálem - od ovoce a zeleniny až k pestré paletě mořských ryb.  

* Proč zůstává kreatin od svého uvedení na trh pořád hitem?  

* Co přidat do proteinového koktejlu pro zvýšení jeho účinnosti?  

* Jak probíhala zápolení mladých lifterů na letošním otevřeném šampionátu juniorů a dorostenců SAKFST v Časté u Bratislavy?  

* Čím si přešli během tří měsíců trvání soutěže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2012 manželé Daniel a Lenka Borikovi, vítězové kategorie párů? A jak vypadá osmička zbývajících finálových dvojic téže kategorie?  

* Mr. Olympia aneb jak šel čas... Chcete si prověřit své znalosti z 47leté historie nejprestižnější kulturistické soutěže? Po zaslání správných odpovědí budou vylosovaní šťastlivci odměněny DVD nosiči s akčními snímky!  

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 11/2