JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Povánoční očista s Mlékárnou Valašské Meziříčí

Vánoce a silvestrovské veselí je období, kdy jsme se snad všichni těšili z nejedné dobroty na slavnostní tabuli a jen málo kdo z nás si dokázal říci dost. Výsledkem jsou nechtěná kila navíc a výčitky, že se opět nevejdeme do svých oblíbených kalhot. Mlékárna Valašské Meziříčí Vám přináší pár tipů, jak si po vánočních svátcích pročistit jídelníček a znovu se přiblížit cestě za zdravějším životním stylem. Optimální cestou a dobrým pomocníkem mohou být právě mléčné výrobky.  

„Kysané mléčné výrobky obsahují živé mléčné a probiotické kultury, které zlepšují mikrobiální střevní rovnováhu," uvádí Zdeněk Bukovjan, obchodní a marketingový ředitel Mlékárny Valašské Meziříčí. „Pokud jste se tedy rozhodli, zařadit mléko a mléčné produkty po vánočním mlsání do svých jídelníčků, můžete si vybrat z širokého zastoupení výrobků, které jsou zdravé a zároveň i chutné," dodává Zdeněk Bukovjan. 

Výrobky Mlékárny Valašské Meziříčí s  probiotickými kulturami obsahují Lactobacillus acidophilus, Bifidofacteria a Streptococcus thermophilus. Mléčné výrobky jsou zdrojem vápníku a kvalitních živočišných bílkovin. Bílý jogurt z Valašska, který obsahuje živé jogurtové bakterie.

  Živé bakterie napomáhají regulovat ve střevech mikroflóru v případě jejího poškození, například po konzumaci špatné stravy nebo používání antibiotik.  

Bílý jogurt je vhodný pro přímou konzumaci i pro studenou kuchyni. Můžeme si jej vychutnat jako ovocný koktejl či s vločkami, ale také si z něj lze připravit lehkou večeři v podobě lahodného zeleninového salátu.