JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

2. ročník celorepublikových závodů kočárků ve sportovní chůzi v jeden den, ve stejnou hodinu, na přibližně 25 místech po celé ČR

V neděli 7. dubna 2013 přesně v 15 hodin odstartují po celé České republice Strolleringové závody. Tento den bude patřit všem aktivním maminkám a tatínkům, kteří se sejdou na více než 25ti místech po celé republice, aby změřili síly v netradiční disciplíně – chůzi s kočárkem. 

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. "Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem a bez nutnosti hlídání a zároveň podpořit slogan -Šťastná máma, šťastné dítě. Jak je známo, právě sport vyplavuje endorfiny – hormony štěstí," vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu a občanského sdružení Strollering® – sportovní programy pro maminky s malými dětmi. "Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminky probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života, že hýbat se je normální," dodává.
Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na 100 - 150 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý "rozchod" budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze. Sudí budou mimo jiné sledovat, aby závodníci v zápalu soutěžení nepřecházeli z chůze do běhu.
Zcela záměrně je zde kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce Strolleringu®, oblíbeného sportovního programu pro ženy po šestinedělí.
Každý závodník se předem registruje a uhradí startovné ve výši 30 Kč. Výtěžek ze startovného ze všech závodů po celé Republice poputuje na účet vybrané neziskové organizace. Losování, které proběhne v rámci závodů konaných v pražské Stromovce, určí, která organizace částku obdrží.
Závodníci se mohou zúčastnit závodu hned ve třech soutěžních kategoriích: maminky, tatínkové, celé rodiny. Pro vítěze jsou připraveny, stejně jako vloni, hodnotné ceny. Součástí závodu je také bohatý doprovodný program určený především pro nejmladší účastníky závodů, naše děti. "Rádi bychom
celou akci pojali jako zábavné odpoledne pro celou rodinu. Těšit se můžete i na oblíbené předtančení s kočárky. Vítáni jsou proto úplně všichni - babičky, dědečkové, tetičky, strýčkové,…" zve nás na závody Edita Berková.
"Vloni se uskutečnil první ročník Závodů kočárků a byl natolik úspěšný, že jsme se rozhodli z této události vytvořit tradici. V březnu 2012 se závodilo na 10ti místech. Letos doufáme, že se ze stávající desítky rozrosteme na minimálně 25 míst po celé ČR," prozrazuje detaily ze zákulisí organizace Edita Berková. "Ze zájmu o Závody kočárků máme všichni ohromnou radost! Je to odměna za naši snahu a zároveň motivace pokračovat v prosazování hodnot Strolleringu® v dalších letech."

Co je to Strollering®?
Strollering® vznikl zhruba před třemi lety při jedné z pravidelných procházek s kočárkem tehdy novopečené maminky Edity Berkové. Editě, profesionální fitness instruktorce, chyběl pravidelný pohyb, na který byla dříve zvyklá. Proto proměnila kočárek v tréninkovou pomůcku a vymyslela efektivní variantu intervalového tréninku v rámci běžné procházky. Po čase se rozhodla, že tento typ cvičení nabídne i dalším maminkám. Strollering® je tedy určen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování, nebaví je každodenní monotónní procházky s kočárkem a rádi by tento čas využili trochu víc pro sebe. Zároveň je úžasnou příležitostí pro maminky sportovkyně, kterým se nabízí možnost absolvovat intenzivní dvoudenní školení a začít pak s vedením vlastních lekcí prakticky kdekoli. Právě podpora žen na mateřské dovolené k chutí podnikat, sebevzdělávat se a jít si za svým snem je jedním z primárních cílů, kterého chce Edita prostřednictvím Strolleringu® dosáhnout. "Když jsem zakládala Strollering® přála jsem si v ženách-maminkách probudit lásku k pravidelnému pohybu. Přála jsem si, aby se stal jejich každodenní součástí i v době, kdy na nás samotné nezbývá téměř žádný čas. Radost z pohybu nám totiž přináší radost ze sebe samých – cítíme se krásně!," vzpomíná na počátky svého podnikání Edita. "I dnes je mým cílem motivace žen. Aby věřily samy sobě, aby měly vlastní sny a aby věřily, že je dokážou uskutečnit. I proto pořádáme Závody kočárků. Chceme maminky přesvědčit, že s dětmi lze dělat téměř cokoliv. Jenom musíte chtít a věřit tomu, co děláte!" uzavírá pozvánku na Závody Edita.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:  Edita Berková, zakladatelka OS Strollering®
Mob.: 725 310 005, strollering@strollering.cz, www.strollering.cz