JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Záchrana dítěte při pádu do vodního prostředí

Pasivní adaptaci na vodní prostředí si děti přinášejí na svět již z prenatálního prostředí, a proto je pohyb ve vodě pro většinu z nich příjemný.

Dítě již od dvou týdnů věku dokáže plavat doma ve vaně pod vedením zkušené lektorky kojeneckého plavání. Zkušenosti získané pod odborným vedením využijete při každodenní koupeli Vašeho dítěte, které získá vztah k vodě, zlepší si fyzickou kondici a otužilost.
Cílem plavání kojenců a batolat je dát dítěti především radost z pohybu ve vodě. Plavání je výbornou zdravotní prevencí, při které dochází ke správnému usměrňování psychomotorického vývoje a lze tak pomáhat při rehabilitaci motorických vad od nejútlejšího věku dítěte. Kromě toho, že pohyb prospěje jeho fyzickému vývoji, upevňuje se také citové pouto mezi Vámi.
Děti od půl roku do tří let pak mohou plavat v doprovodu rodičů v bazénu a od 3let již děti můžou plavat sami, bez rodiče. Formou her se učí potápět, skákat do vody a komunikovat s ostatními dětmi. Plavecké kurzy probíhají jedenkrát týdně a jejich náplň je přizpůsobena věku a stupni vývoje dítěte.
Kurzy plavání jsou třikrát do roka a to zimní kurz (leden-březen), jarní kurz (duben-květen), podzimní kurz (září-listopad).
V letošním roce jsme jarní kurz zaměřili na záchranu dítěte při pádu do vodního prostředí. Přibývá domácích bazénů a zahradních rybníčků, kde dětem hrozí nebezpečí utonutí. Nácvik plaveckých dovedností nelze považovat za pouhý módní výstřelek. V jarním kurzu budou zařazeny lekce aktivní sebezáchrany, vyzkoušíme si pohybovat se ve vodě v oblečení, pády do vody, orientace pod vodní hladinou. Budeme simulovat situace, kdy přivolat pomoc a kdy naopak můžou děti samy pomoci při záchraně kamaráda a jak.
Jsme členy Aliance dětského plavání.
www.rcmysak.cz, info@rcmysak.cz