JOOBLEMuscle-fitnessFischerfarlinClub kennyADKKoala cafeStrolleringTongosweetmilk
Crystal Bohemia,a.s. Ceny F.FilipovskéhoRecingexpoSkokan roku F1TH AUTOWho works in F1Od maminky.cz AlbatrosZahrádkaRespekt k poroduFEEOO

Náš časopis opět předal sponzorské dárky dětské porotě Berounského Medvídka.

Český filmový a televizní svaz FITES, z.s. za podpory města Beroun uděluje Cenu dětské poroty - Berounský Medvídek  režisérovi Jiřímu Mádlovi za film Pojedeme k moři 

Náš časopis již druhým rokem ocenil snažení dětské poroty sponzorskými dárky.

Trilobity byly rozdány dnes už po dvacáté. Celkem bylo oceněno dvanáct audiovizuálních děl, byla udělena jedna cena za přínos kinematografii a byl „oceněn" jeden negativní čin celkem dvěma sty citróny .

Zahajovala sttarostka města Berouna.

Ocenění : převzato z www.fites.cz:

Která díla a kteří tvůrci byli tedy oceněni:

Český filmový a televizní svaz FITES, z.s. za podpory města Beroun uděluje Cenu poroty režisérovi Miroslavu Jankovi za film Olga. Porota oceňuje střihový film, který archivními materiály vykresluje plastický portrét Olgy Havlové a neoficiální tvář disentu; stranou nezůstává ani podíl této vzácné, neokázalé ženy na utváření klimatu v zemi po pádu minulého režimu. 


Český filmový a televizní svaz FITES, z.s.
za podpory města Beroun uděluje Cenu porotyrežiséru Aleši Kisilovi za dokument Podoby dekadence.Režisérovi se podařilo zúročit svou bohatou erudici i dlouholetý zájem o rozmanité projevy moderního umění, jež dovede vidět v překvapivých souvislostech mezi jednotlivými uměleckými disciplínami i v aktuálních přesazích k dnešku.    

Český filmový a televizní svaz FITES, z.s.
za podpory města Beroun uděluje Cenu porotyrežiséru Ivo Bystřičanovi za snímek Zločin pana Chytila z cyklu Český žurnál.Snímek se vymyká běžné televizní publicistice kritikou mediální povrchnosti většiny tzv. investigativců, i hlubším vhledem do jedné z kauz, odhalujících korupční pozadí praktik pražského magistrátu, za něž je nakonec absurdně trestán ten, jehož zásluhou byly tyto praktiky odhaleny. 

Český filmový a televizní svaz FITES, z.s.
za podpory města Beroun uděluje Mimořádnou cenu porotyrežisérovi Martinu Kohoutovi za film Neviditelná ruka trhu: Privatizace BarrandovaPorota oceňuje analytický způsob zpracování průběhu privatizace barrandovských studií, kde se na konkrétním příkladu a jednání konkrétních osob zrcadlí obecná problematika, principy a negativní důsledky ekonomických změn po roce 1989. 

Český filmový a televizní svaz FITES, z.s.  
za podpory města Beroun uděluje Zvláštní cenu poroty Daniele Drtinové a Martinu Veselovskému za publicistický projekt DVTV, aktuálně.cz Porota oceňuje, že se mimo mainstreamová média podařilo vytvořit formát opravdu svobodné, nezávislé a zdravě drzé publicistiky, která si jak výběrem hostů, tak způsobem vedení rozhovorů může dovolit zbavit se jinak v kraji obvyklých politických či partajních ohledů až servility.    

Trilobity vytvořili skláři z Nižbora : www.ruckl.cz